Termotransfer z powodzeniem można stosować na takich materiałach, jak: bawełna, poliester, a także juta, filc, fizelina czy plastik. Doskonale sprawdzi się do znakowania odzieży sportowej i nietypowych części garderoby takich, jak: kołnierzyki, kieszonki, rękawki itp.
Metoda znakowania odzieży jaką jest druk termotransferowy odbywa się w dwóch etapach:
1. W pierwszym nadruk wykonywany jest sitodrukiem na folii transferowej, następnie pokrywany jest warstwą sypkiego kleju, aby nadruk można było umieścić na tkaninie.
2. W drugim etapie nadruk przenoszony jest na odzież za pomocą prasy przemysłowej pod odpowiednim ciśnieniem i rozgrzanej do wysokiej temperatury. Dzięki temu znakowanie wykonywane sitodrukiem pośrednim jest niezwykle trwałe.
Nadruki termotransferowe można wykonać na większości materiałach jak bawełna lub poliester. Możliwość druku na różnych podłożach i odporność na warunki zewnętrzne, pozwala na szerokie wykorzystanie w systemach magazynowania i transportu, w firmach produkcyjnych, jak i logistycznych. Przy tej metodzie nie mamy ograniczeń i możemy nanieść go równie dobrze na czapki jak i torby, plecaki. Termonadruk ma przewagę nad innymi metodami także dzięki dużej dokładności i możliwości wydruku najmniejszych elementów. Druk ten można wykonać praktycznie na większości materiałów bez wpływu na jakość nadruku. Znakowanie nie reaktywuje z podłożem więc nie musimy obawiać się przebarwień na grafice. Wysoka trwałość, elastyczność nadruku oraz niska cena przy dużych nakładach to zdecydowanie największe zalety tej metody druku.
Cena termodruku jest uzależniona od nakładu, wielkości nadruku oraz kolorów użytych w projekcie. Projekt drukowany na odzieży musi być taki sam dla całego nakładu, jednak dobór różnego koloru ubrań do druku jednego projektu nie wpływa na cenę. Wybierając nadruk termotransferowy przy większych nakładach zalecamy wykonanie prototypu do akceptacji. Plik jaki należy dostarczyć do zamówienia to grafika przygotowana w wektorach, bez obrysów z obiektami i czcionkami zamienionymi na krzywe. Grafikę należy zapisać do formatu pdf.